Lean Healthcare

Added Value - Highway SignTermin Lean Healthcare powszechny w praktyce zarządzania w wielu placówkach leczniczych na świecie, jest praktycznie nieznany w Polsce. Orientacja na systemy zarządzania ISO oraz akredytację CMJ, które pozwalają osiągnąć korzyści przy kontraktacji świadczeń zdrowotnych z NFZ, całkowicie przesłoniły możliwość sięgnięcia po użyteczne narzędzia z zakresu innowacji organizacyjnych, które w bardziej efektywny sposób pozwalają znajdować oszczędności w realizowanych procesach.
Zasady Lean Management są skutecznie wykorzystywane w firmach produkcyjnych od dziesięcioleci, szczególnie w Japonii. Skoro więc tam osiągnęły tak olbrzymi sukces, można je również z powodzeniem stosować u świadczeniodawców opieki zdrowotnej.
Myślenie Lean zaczyna się od eliminacji marnotrawstwa, tak aby wszystkie prace zwiększały wartość i służyły potrzebom klienta. Identyfikacja czynności, które tworzą wartość dodaną, i tych które jej nie tworzą to początek drogi w kierunku działań typu Lean.
Wspólnie z zespołem pasjonatów i profesjonalistów tej metodologii staramy się zaszczepić takie myślenie w polskim systemie opieki zdrowotnej, zarówno w tej publicznej, jak i prywatnej.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
Zespół Centre of Excellence.