...

QSCert - znowu razem

QSCert certyfikacja ISO

Końcówka czerwca należała w tym roku do niezwykle intensywnych okresów w mijającym półroczu, ale to co najbardziej nam utkwiło w naszej pamięci to kolejne spotkanie „QSCert Partner Meeting” dla wszystkich oddziałów skupionych obecnie w 45 krajach świata i na 5 kontynentach. Pandemia trochę oddaliła nas od siebie, ale mimo wszystko kilkanaście oddziałów, kilkadziesiąt osób zawitało do HQ – Zvolen na Słowacji w dniach 21-25.06.2022. Pamiętając poprzednie spotkanie w 2017 roku, z wielką nadzieją i radością pojechaliśmy na ten zjazd, który od samego początku budził zainteresowanie albowiem został przygotowany jako projekt i tak realizowany do końca naszego spotkania, a nawet dłużej do czasu podzielenia się jego produktami. Krótki anons o tym wydarzeniu zamieściliśmy „na gorąco” we wpisie na LinkedIn’ie, dzieląc się radością z naszymi przyjaciółmi, klientami. QSCert jako jednostka certyfikacyjna posiadająca w swoim portfolio kilkanaście akredytowanych produktów certyfikacyjnych (ISO 27001, ISO 22301, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001, ISO 22000, FSSC 22000, ISO 37001, eIDAS, ISO 20000-1, ISO 3834, etc.) jest fenomenem w Europie środkowej e swoim zakresie działalności. Trochę więcej informacji o QSCert przedstawiliśmy na stronie „O QSCert”, ale jako świadomi przedstawiciele – oddział, wykonawcy audytu po 8 latach współpracy z wielkim uznaniem podpisujemy się pod ich misją „We cover credibility”. Wielka dbałość o zachowanie pełnej zgodności z misją w działaniu i konsekwentne budowanie rozpoznawalności na świecie budzi podziw dla ludzi, którzy za tym stoją. 

Autentyczny lider

Marcel Sluch, CEO, współzałożyciel QSCert  z dużym sukcesem, konsekwencją i radością buduje wokół QSCert społeczność certyfikacyjną. Ta …umiejętność budowania świata do którego inni są przynależeć…, jak w przysłowiu pokazuje jego niecodzienne połączenie cech przywódcy, managera  a przede wszystkim oddanego sprawie człowieka z duszą. Widać to zarówno w relacjach z pracownikami, jak również z Partnerami – nigdy nie wyczujesz dystansu. Ta autentyczność działa jak magnes. Dla tych, których intencje są czyste jest to dowód na to, że warto być uczciwym. I to jest to co nas trzyma w tej społeczności, podmiotowość relacji, wspólne wartości i cele. Podobne odczucia dało się wyczuć wśród rozmówców, którzy z taką radością po raz kolejny przyjechali na spotkanie. Ciekawie przygotowany i poprowadzony projekt przez Ivankę Matusovą, która dopilnowywała każdego szczegółu abyśmy czuli się jak w domu. Powoli w zależności od możliwości finansowych nasi Słowaccy przyjaciele wprowadzają pomysły, które  każdy mógł wyrazić podczas poprzedniego spotkania, jak również w kontaktach online, etc. Projekt zapięty jest na ostatni guzik, wszystko skrojone na miarę, a nawet jak pojawi się improwizacja, to i tak jest połączeniem spontaniczności, radości i niezwykłej gracji, wyczucia smaku. Prawdziwy work-life-balance, chociaż zdecydowanie więcej było tym razem tego elementu relacyjnego. Całe spotkanie oparte na równowadze pracy i odpoczynku miało w swojej agendzie atrakcje i obowiązki. Było więc zwiedzanie, aktywna wędrówka, muzyka i tańce przeplatane pracą zespołową. Niesamowici ludzie wśród których nie czułeś się samotny, bo jeśli tylko usiadłeś z boku z telefonem, to już ktoś dosiadł się aby porozmawiać, pożartować. Coś niesamowitego.

Co było takiego pięknego w tym spotkaniu? Słowo jakość  najlepiej odda wszystko to co możemy sobie zażyczyć, ale zawsze to co pozostaje najdłużej to odczucia, wspomnienia i radość wspólnie spędzonego czasu. Autentyczność, otwartość na kontakt, rozmowy o wszystkim do późnych godzin nocnych przy znakomitym piwku, dobrym winie w towarzystwie ludzi z 4 kontynentów, kilkunastu państw – Peru, Afryki Południowej, Indonezji, Singapuru, Bahrajnu i Arabii Saudyjskiej, Holandii, Niemiec, Słowacji, Rumunii, Włoch, Serbii, Ukrainy (przyjętych i objętych opieką przez koleżeństwo ze Słowacji) no i z Polski. Marcel Sluch, oprócz wcześniejszego przedstawienia jako człowiek-dusza, jest także skutecznym mediatorem, który do każdego  wyciąga pomocną dłoń, potrafi przekonać do siebie ludzi. Potrafił pogodzić i podzielić rynek we Włoszech, Peru, zachęcić do kontaktów wzajemnych między oddziałami QSCert. Takich ludzi brakuje w certyfikacji i pod tym podpisujemy się obiema rękami. QSCert to nie korporacja, to bardziej społeczność sieciowa działająca zgodnie z zasadami jednostki certyfikacyjnej w ramach akredytacji, ale także potrafiąca dobrze definiować potrzeby i oczekiwania wszystkich zainteresowanych stron – od Klientów po Partnerów. A kolejny zlot już … w Rumunii, bo to leaderzy wśród oddziałów, a przy tym dość pokaźny zespół multidyscyplinarny, który odniósł na rynku lokalnym duży sukces. Będziemy wędrować i poznawać się wzajemnie pokazując gościnność i piękne miejsca w krajach wszystkich oddziałów tworzących tą niecodzienną społeczność. Takie są plany, a życie zweryfikuje je, bo zawsze za nimi stoją finanse.

Dziękuję całemu zespołowi QSCert-Slovakia, a przede wszystkim: Marcel Sluch, Ivana Dudášová Urblikova (Project Manager Partner Meeting), Miroslav Huťka, Roman Sluch, Анна Звенигородская, Ľuboš Kmec, Martina Fekiačová, Miriama Matúšová, oraz tej zacnej społeczności, z którą spędziliśmy niesamowite chwile: Roman Kahul, Mohammed Ali Kabeer, , Nicola Viola, Alina Ifrim, Josef Marte, Aart Bitter , Masilamani NandhaGopal, Jelena Jošović, Luigi Martulli, Juli Rocío Tenorio Rodríguez i innym. Myślę, że załączone galerie zdjęć stanowi doskonałe odzwierciedlenie nastrojów jakie panowały podczas tego spotkania. Do zobaczenia za 3 lata !!!

Zapraszamy do współpracy
Zespół Centre of Excellence / QSCert

Przewiń do góry
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.