Certyfikacja ISO 37001 System antykorupcyjny

ISO 37001 – Certyfikacja Antykorupcji.

ISO 37001 CertyfikacjaCertyfikacja ISO 37001 to zwieńczenie działań organizacji, która skutecznie wdrożyła politykę antykorupcyjną i rozwiązania operacyjne (organizacyjne) z nią związane. Często stanowi ona element całościowego systemu przeciwdziałania nadużyciom oraz korupcji w organizacji i stanowi element systemu compliance. Korzyść  zewnętrzna to często główna przesłanka jej wdrożenia a potem certyfikacji, bo tylko w taki sposób można potwierdzić zewnętrznie jej skuteczność. Czy te stare nieefektywne podejście ma jeszcze sens? Zdecydowanie to za mało. Reputacja jest dzisiaj tak samo ważnym aktywem jak i inne wartości firmy.

W naszych innych zakładkach znajdą Państwo użyteczne informacje na temat tego systemu oraz usług związanych:

Zachowaliśmy je po to, aby pokazać nasz wkład w tworzenie kultury systemów antykorupcyjnych w Polsce. Dzięki temu dajemy Państwu możliwość poznania wielu wątków tego standardu, a także naszego podejścia.

Certyfikacja  ISO 37001 wykonywana jest jako akredytowana usługa, gdyż Klient ma wtedy gwarancję jej rzetelności i wiarygodności. Audytorami naszymi są osoby posiadające certyfikaty Compliance Managera oraz Risk Mangera. Pozwala to im lepiej zrozumieć kontekst prawny organizacji w połączeniu z procesami biznesowymi, ryzykami operacyjnymi i strategicznymi. Dzięki temu mogą dostarczyć klientowi usługę na odpowiednim poziomie.

Pamiętaj aby w systemie antykorupcyjnym przeprowadzić analizę ryzyka z udziałem kluczowych interesariuszy, osób decyzyjnych. Zbuduj możliwe scenariusze działania na wypadek zdarzeń korupcyjnych. Zadbaj aby Twoja reputacja nie została zniweczona przez nawet jeden incydent. Nie zapomnij o ochronie sygnalistów. Zobacz na stronie CBA wiele praktycznych wskazówek, przykładów jak zabezpieczyć swoją organizację, przed praktykami korupcyjnymi.

QSCert od ponad 8 lat certyfikuje systemy antykorupcyjne – poprzednio wg BS 10500, obecnie zgodnie z ISO 37001. Usługa jest akredytowana przez SNAS. Pobierz nasz flyer ISO 37001, albo broszurę o antykorupcji.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu
Zespół Centre of Excellence & QSCert